Szanowni Państwo,
O tym, że warto pomagać wie już chyba każdy, dlatego zrodził się pomysł organizacji tej akcji, dzięki, której łączymy własną aktywność sportową ze szczytnym celem. Akcja ta ma na celu jak największe rozpropagowanie problemu Alicji, a co za tym idzie szybsze zebranie odpowiedniej kwoty na leczenie. Wsiadamy na rowery i kręcimy jak najwięcej kilometrów od początku lutego do końca marca. Swoje treningi zapisujemy za pomocą aplikacji endomondo (dostępna na android/ios), przedtem dołączając do specjalnie stworzonej na ten cel „rywalizacji”. Pod uwagę brane są cztery dyscypliny: kolarstwo, kolarstwo stacjonarne, jazda na rowerze i bieganie. Pamiętaj nie ważne ile kilometrów przejedziesz czy przebiegniesz, każdy przybliża Alicję do odzyskania pełnej sprawności.
Piotr Kozielski

Pragniemy przedstawić Państwu naszą córkę Alicję. Urodziła się 8 lutego 2016 roku, jako nasze drugie dziecko, z wrodzoną wadą lewej kończyny opisaną terminami medycznymi CFD (Congenital Femoral Deficiency) – wrodzony niedorozwój kości udowej oraz FH (Fibular hemimelia) – brak kości strzałkowej. Wada córeczki polega na znacznym skróceniu kończyny, braku niektórych kości oraz uszkodzeniu stawów. W momencie urodzenia nóżka była krótsza o 7 cm, ale na skutek upośledzonego rozwoju po zakończeniu okresu wzrastania skrót będzie wynosił 35 cm.
Alicja może osiągnąć pełną sprawność, jednakże aby tak się stało musi przejść długoletnie i ciężkie leczenie. Niestety w Polsce na ten moment lekarze mają niewystarczającą aparaturę i inne wymagane zaplecze medyczne, aby poradzić sobie z tak dużym skrótem kończyny i deformacją kości udowej, jaka występuje u Alicji. Obecne możliwości leczenia w naszym kraju, w przypadku Ali, dają duże prawdopodobieństwo niepowodzenia i w efekcie mogłyby doprowadzić do amputacji.
Szansą na całkowite wyzdrowienie naszej córeczki jest leczenie w Stanach Zjednoczonych u dr. Dror Paley (obecnie największego i niekwestionowanego specjalisty od wad kończyn). Dr Dror Paley najpierw przeprowadzi rekonstrukcję stawów, a następnie Alicję czekają minimum 3 etapy wydłużania kości. Są to kilkumiesięczne, bardzo bolesne i kosztowne procedury medyczne, a leczenie zakończy się ok 16 roku życia Alicji.
W trosce o stan zdrowia naszej córki zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie leczenia u dr Dror Paley, który od 25 lat operuje podobne wady. Jako rodzice chcemy, aby nasza córeczka w przyszłości mogła normalnie chodzić i aby jej fizyczność nie ograniczała jej. Niestety koszty leczenia przekraczają nasze możliwości finansowe. Otrzymaliśmy kosztorys dwóch pierwszych etapów opiewający na kwotę prawie 250 000 USD czyli ok 1 miliona złotych. Pierwszą operację rekonstrukcji stawów Alicja powinna przejść w pierwszej połowie 2018 roku, a kolejną – pierwsze wydłużanie w odstępie jednego roku. Mamy niewiele czasu na zebranie wymaganej kwoty.
Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie darowizny i pomoc w zbiórce środków na leczenie, rehabilitację oraz zaopatrzenie ortopedyczne dla Alicji, ponieważ wraz z narodzinami naszej córeczki spadła na nas ogromna odpowiedzialność, której nie jesteśmy w stanie sami udźwignąć. Każda przekazana kwota jest szansą na jej normalne życie.
Wszystkim Darczyńcom z góry bardzo dziękujemy za pomoc!

Z wyrazami szacunku Rodzice
Elżbieta i Mariusz Mickoś

1% podatku:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” KRS 0000037904
Cel szczegółowy 1%: 29123 Mickoś Alicja

Mogą też Państwo wspomóc leczenie Alicji w dowolnym czasie darowizną na konto:
Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" 01-685 Warszawa ul. Łomiańska 5
W tytule przelewu koniecznie:
29123 Mickoś Alicja darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Start:Jan 31, 2018 11:01 PM
End:Mar 31, 2018 10:59 PM
320
participants
9
months
63,904
miles
5 M
calories
You are not participating
Comments
 • (no name provided)
  March 22 at 09:16

  Wpłacone pozdrawiam wszystkich pomagaczy.

 • (no name provided)
  February 11 at 17:00

  Hej:) czy wam tez endo nie nalicza kilometrow?

 • (no name provided)
  February 06 at 20:42

  U mnie znowu kilometry sie wykasowaly... bo dopisalem zmiany w profilu. A szkoda bo te pare kilometrow poszlo sie...

 • (no name provided)
  February 04 at 17:50

  Cieszę się, że mnie wyprzedzacie, bo mam motywację do częstszego i dłuższego biegania ;-)